18 lip 2017 Jak zostać fotografem ślubnym
 |  Kategoria: Fotografia ślubna

Przemysł fotografii ślubnej szybko rozwija się w ostatnich latach. Fotografia ślubna to połączenie kreatywności, fantazji i umiejętności technicznych, a dla wielu jest wymarzoną pracą. Jeżeli ktoś chce fotografować wesela, jako hobby, lub rozwijać w taki sposób swoją karierę. Tak czy owak, fotograf musi najpierw nabyć rozległe umiejętności fotograficzne i budować portfolio, przez naśladowanie profesjonalnych fotografów ślubnych. Kiedy fotograf stworzy swoje portfolio, może zacząć rozwijać swoją własną firmę fotograficzną.

Rozwijanie umiejętności fotograficznych

  1.      Zakup urządzeń wysokiej, jakości. Zdjęcia ślubne są dziedzictwem, które rodzina będzie przechowywać przez wiele lat. W celu uzyskania wysokiej, jakości efektów swojej pracy należy używać wysokiej, jakości sprzętu. Fotograf powinien zacząć od produktów średniej klasy – zawsze może uaktualnić je później. Warto, aby porozmawiał ze sprzedawcami i innymi fotografami, i zobaczyć, co polecają. Na pewno fotograf będzie potrzebował aparatu fotograficznego i monopod (jednonożny statyw kamerowy), torby na aparat, soczewki, karty pamięci 4 GB, lampę błyskową. Może także zdecydować się na wynajem sprzętu przed zakupem. To daje czas na wypróbowanie, sprawdzenie, czy taki sprzęt będzie dla odpowiedni.
  2. Zawsze fotograf musi sprawdzać swój aparat i sprzęt. Trzeba wiedzieć jak sprawdza się sprzęt fotograficzny w pomieszczeniach i na zewnątrz. W ten sposób będzie skoncentruje się na doskonałym ujęciu, kiedy nadejdzie dzień ślubu. Fotograf powinien przejrzeć instrukcję obsługi aparatu, aby robić zdjęcia w różnych warunkach. Także upewnia się, jak obsługiwać sprzęt w różnych warunkach oświetleniowych i gdy obiekt fotografowany porusza się szybko.
  3.    Jeśli to możliwe, fotograf powinien brać udział w kursach fotograficznych. Nie jest to niezbędne, aby stać się fotografem ślubnym, ale może z pewnością pomóc. Powinien rozważyć uczestnictwo w zajęciach na uczelni lub korzystać z takich szkoleń w sieci internetowej. Zajęcia z fotografii mogą pomóc poznać technikę i podstawy sprzętowe.
  4.   Fotograf musi rozwinąć swój własny styl. Każdy fotograf ma własny styl. Ten styl nie jest raz na zawsze. Raczej stale rozwija się, gdy fotograf dojrzewa. Aby rozwijać swój własny styl, fotograf poszukuje inspiracji wśród swoich ulubionych fotografów. Fotograf powinien zobaczyć, jakie elementy lubi najbardziej i spróbować wprowadzić je w swojej pracy. Istnieją dwa rodzaje fotografii ślubnej: tradycyjne, które obejmują klasyczne, pozowane zdjęcia i fotoreportaże, które wymagają bardziej finezyjnych ujęć. Własny styl może opierać się o jeden rodzaj, albo można połączyć je ze sobą.
  5.   Dobry fotograf podejmuje ryzyko. Aby rozwijać się twórczo i rozwijać własne style fotografii, musi ryzykować. Spróbować różnych kątów, schematów kolorów i przetestować różne techniki. Prawdziwy profesjonalista powinien pamiętać, że wesele nie jest miejscem radykalnych eksperymentów. Chociaż – może eksperymentować z niektórymi zdjęciami na weselu, to trzeba unikać kręcenia całego filmu w kreatywnym eksperymencie.
  6.   Warto dowiedzieć się, jak edytować zdjęcia. Fotograf ślubny często spędza więcej czasu na edytowaniu zdjęć, niż trwa robienie ich w realu. Dobrym pomysłem jest biegłe poruszanie się w programach do edycji zdjęć, oglądając samouczki online lub uczestnicząc w warsztatach, a także ćwiczyć na własną rękę. Fotograf rozwija swój styl osobisty podczas edytowania zdjęć. Gotowe zdjęcia powinny odzwierciedlać jego styl.
  7.   Obserwowanie zawodowych fotografów ślubnych. Jednym z najlepszych sposobów nauczenia się robienia dobrej fotografii ślubnej jest obserwowanie innych, którzy opanowali tą sztukę. Fotograf może poprosić lokalnych fotografów ślubnych, o stworzenie takiej możliwości, przyglądanie się sesji zdjęciowej lub pracować, jako asystent. Praca, jako asystent u znanego fotografa weselnego to świetny sposób na wejście do branży.
  8.   Fotograf może stworzyć własny portal internetowy. Posiadanie portfolio pracy jest kluczowe dla każdego aspirującego fotografa ślubnego. Strona internetowa jest wspaniałym miejscem na umieszczenie wykonanych wcześniej zdjęć. W witrynie klienci mogą dowiedzieć się więcej o jego firmie w czasie przeglądania efektów pracy. Portal internetowy to cyfrowa wizytówka firmy, więc powinien upewnić się, że wygląda ona profesjonalnie. Strona internetowa powinna mieć spójny styl i łatwy w obsłudze format. Jednym ze sposobów na zbudowanie portfolio jest zaoferowanie bezpłatnej pracy. Może on pomóc profesjonalnym fotografom ślubnym lub zaoferować bezpłatny ślub przyjaciela. W ten sposób zdobędzie cenne doświadczenie podczas robienia zdjęć dla swojego portfolio.
  9.   Fotograf może dołączyć do organizacji fotograficznej. Przystąpienie do organizacji fotograficznej to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z innymi fotografami ślubnymi i poznanie ich sztuki. Organizacje te oferują również duże możliwości współpracy. Oferują strategie, wskazówki i recenzje sprzętu dla profesjonalnych fotografów ślubnych.

Comments are closed.